1. Haberler
  2. Bayburt Haberleri
  3. Bayburtlu Halit Kacır’ın Kurt Yaylası Kitabı Yayınlandı

Bayburtlu Halit Kacır’ın Kurt Yaylası Kitabı Yayınlandı

Bayburtlu Halit Kacır'ın Kurt Yaylası Kitabı Yayınlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburtlu yazar Halit Kacır’ın yeni kitabı ‘Kurt Yaylası’ raflardaki yerini aldı. Daha önce ‘Bir Dağ Azmanı’ adlı romanı bulunan Kacır, ‘Kurt Yaylası’ adlı romanını okuyucuya sundu.

Egem Yayınlarından çıkarılan Halit Kacır’ın yeni kitabı Kurt Yaylası, içerik olarak memleketin yaşam koşullarını ve insan ilişkilerini ele alıyor.

Halit Kacır’ın yazı yolculuğunda; Anadolu’nun bağrında yetişen her insanın ‘hey gidi günler’ dediği bir mazisinin, ‘ne günlerdi’ dediği geçmişteki mutluluklarının izleri görülüyor. Kacır, özlemini, duygularını hissetmek ve hissettirmek gayretiyle okurunu mazide bıraktığı hatıralarla yüzleştiriyor. Doğduğu büyüdüğü coğrafyanın insana verdiği huzuru, umudu, karamsarlığı, sevdaları, acıları kendi üslubuyla dile getiriyor.

Yazar Halit Kacır’ın takdim bölümünde “Gerçekte yaşanmışların başrol oyuncusu olmak istiyorsanız buyurun haksızlığın üstesinden siz gelin…” ifadelerine yer verdiği Kurt Yaylası kitabına ulaşmak isteyenler 0537 746 2580 nolu telefondan ve Bayburt Vahdet Kitabevi’nden kitabı temin edebilirler.

Halit Kacır Kimdir?

1961 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamladıktan sonra din görevlisi olarak sırasıyla Kelkit (Gümüşhane), Alibeyköy (İstanbul) ve Habipler (İstanbul) ‘de görev yaptı. 2013 yılında Diyanet’ten emekli olarak Kocaeli Darıca’ya yerleşti. ‘Bir Dağ Azmanı’ ve ‘Kurt Yaylası’ adlı iki romanı olan Halit Kacır evli ve dört çocuk babasıdır.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir