Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli

Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dizi açılış programı için Bayburt’a gelen Son Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, halkın yoğun sevgi seliyle karşılaştı.

Çeşitli programlara katılmak üzere Bayburt’a gelen Binali Yıldırım, ilk olarak valilik ve belediyeyi ziyaret etti, daha sonra Bayburt Valiliği önünde halka hitap eden Yıldırım, vatandaşların sevgi seliyle karşılaştı. Meydanı dolduran kalabalık Binali Yıldırım’a uzun süre sevgi tezahüratında bulundu.

Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli
Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli

Bayburt’a yapılan yatırımlara da değinen Yıldırım, Bayburt Üniversitesi, bölünmüş yollar  ve tünellerden bahsetti. Yıldırım, Bayburt – Gümüşhane havalimanının ise önümüzdeki yıl bitirileceğini dile getirdi.

Davul-zurna çalan kalabalık arasından Valilikten Belediyeye geçerken birçok vatandaş ile fotoğraf çektiren Başbakan Yıldırım, zaman zaman şiirler de okuduğu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gezsemde cihanı bulunmaz dengin,  Ezelden sevdalım özümsün Bayburt, Dilimden düşmeyen sözümsün Bayburt, Gadalar, bibiler, ezeler, kahraman Bayburtlular.

Bugün Bayburt bir başka güzel. Bugün Bayburt ziyaretimizde sizlerle buluşmak, selamlaşmak nasip oldu. Rabbime şükürler olsun. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bu hafta memleketimizdeyiz. Dün Erzincan’daydık, bugün Bayburt’tayız. Kop üzerinden Erzurum’a, ondan sonra ver elini Kars’a kadar gideceğiz. Hasret gideriyoruz. Doğduğumuz, havasını soluduğumuz, iklimi sert, insanı mert hemşehrilerimin arasında daha büyük bir enerji duyuyorum.”

Yıldırım, AK Parti hükümetleri döneminde Bayburt’a yapılan hizmetleri anlattı. Bayburtluların mert, bayrağını, toprağını ve milletini seven insanlar olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bayburt her zaman bizim yüzümüzü ak etti. Referandumda Türkiye birincisi oldu. Başkanlık sisteminin değiştirilmesinde yüzde 81,7 ile Türkiye birincisi Bayburt oldu. Bu sisteme şaşı bakanlar, bu sistemin değişmesini isteyenler önce gelip Bayburt’a sorsun” diye konuştu.

Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli
Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli

Türk milletinin feraset sahibi olduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bugünlerde Türkiye’ye zerre miskal hiçbir hayrı dokunmamış, sürekli darbelerden, vesayetlerden medet umarak iktidar hayali kuran bazı muhalif kesimler zannediyorlar ki millet iradesi onlardan yana karar verecek. Bizim milletimiz feraset sahibidir. Bizim milletimiz kimin doğru yaptığını, kimin yapmadığını en güzel bilen millettir. Biz 20 yıldır bunu gördük. En son Cumhurbaşkanlığı seçiminde hem de milletvekilliği seçiminde Bayburt birinciliği kimseye bırakmadı. Allah hepinizden razı olsun. Rabb’im birliğimizi, dirliğimizi bozanlara fırsat vermesin. 1,5 senedir bir küçük mikrop, bütün dünyayı dize getirdi ve biz bu mikropla, koronayla mücadelede hamdolsun birçok gelişmiş ülkeyi de geride bıraktık hatta başka ülkelere de destek verdik. 150’den fazla ülkeye sağlık desteği verdik. Bir zamanlar şehir hastanelerine rant diyenler, lüzumsuz görenler bu salgında mahcup oldular. Şehir hastaneleri hayat kurtardı. İşte bu vizyondur, bu ileri görüşlülüktür. Bunu yapan da sizin liderinizdir, AK Parti’dir, Cumhur İttifakı’dır. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik ama bir şeye dikkat ettik, dedik ki ‘yolları böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz.’ Bunun için amansız mücadele ediyoruz.”

Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli

Yıldırım’a ziyaretlerinde eşi Semiha Yıldırım’ın yanı sıra Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Sivas Valisi Salih Ayhan, Erzincan Valisi Mehmet Makas, AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Burhan Çakır, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da eşlik etti.

Son Başbakan Binali Yıldırım Bayburt’ta
Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli
Bayburt’ta Binali Yıldırım’a Yoğun Sevgi Seli
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü