Bayburt’ta Çocuk Hakları Durağı Açıldı

Bayburt Belediyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi işbirliğiyle 'Çocuk Hakları Durağının açılışı gerçekleştirildi.

Bayburt’ta Çocuk Hakları Durağı Açıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Belediyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi işbirliğiyle Çocuk Hakları Durağının açılışı gerçekleştirildi.

Çocukların eğitim, koruma, düşünce özgürlüğü, adalet, sağlık, oyun gibi haklarına dikkat çekmek amacıyla Bayburt Belediyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi işbirliği ile hayata geçirdiği Çocuk Hakları Durağının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış sonrası çocuklarla tek tek ilgilenen Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci yaptığı açıklamada, “Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi’nin bizden ‘Çocuk Hakları Durağı’ talebi oldu. Bizde seve seve bu işin içinde olduk ve onların istediği yerde bu durağı açtık. Çocuklarımızın haklarını bilmeleri, özümsemeleri gerekiyor. Biz anne-baba ve yetişkinlerinde bunu anlaması, bilmesi gerekiyor ki yarınlarımızın teminatı yavrularımızı, gençlerimizi geleceğe hem fiziksel anlamda hem de ruhsal anlamda çok daha iyi hazırlayabilelim” dedi.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir