İlahiyatçı, Sanatçılara ‘Dinsiz’ Dedi! Çok Ağır Sözler!

İlahiyatçı, Sanatçılara 'Dinsiz' Dedi! Çok Ağır Sözler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlahiyatçı Selahattin Yazıcı, Rumeli Hisarı’ndaki tarihi camiye karşı çıkan sanatçılara dinsiz dedi. Yazıcı ayrıca sanatçıların İslam’dan kopuk yaşadıkları için huzurevlerine düştüklerini söyledi.

Yıllarca sanat faaliyetleri için kullanılan Rumeli Hisarı Açıkhava Tiyatrosu’na Fatih Sultan Mehmet’in yaptırdığı caminin açılacak olması sanatçıları kızdırmıştı. İlahiyatçı Selahattin Yazıcı KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara’nın programında, camiye karşı çıkan sanatçılar için ‘dinsiz’ ifadesini kullandı. Çok sert konuşan Yazıcı, “Referandum yapalım, kim dinli, kim dinsiz ortaya çıksın, camiye karşı çıkanlar dinsizdir, cazgırlığa gerek yok” diye konuştu.

“CAZGIRLIĞA GEREK YOK”

“Ben bu arkadaşlara çok şaşırıyorum, yeri geldiği zaman özgürlük ve demokrasi ve havarisi kesilirler, yeri geldiği zaman dini alanlarda yasakçı olurlar. Ben hükümete ve belediyelere referandum tavsiyesinde bulunuyorum. Burda kim dinli kim dinsiz açığa çıksın. Camiye karşı çıkanlar dinsizdir. Açıkhava tiyatrona itiraz eden, yıkılsın diyen mi var. Küçücük bir mescite nasıl karşı çıkabiliyorsun. Bu toplumun imanını kimse test etmeye kalkmasın, hele hele zıpır sanatçıyım diye geçinenler hiç test etmesin. Burada cazgırlığa gerek yok.”

Sanatçıların dine popüler olmak için karşı çıktıklarını söyleyen Yazıcı açıklamalarına şöyle devam etti:

“Din veya din adına herşeye karşı çıkıyorlar. Ortada bir mescit mi var, karşı çıkan popüler oluyor, bunu da bilerek yapıyorlar. Popüler olmayı dinsizlik ve Allah’sızlık üzerinden yapmayın, kendi sanatınızla popüler olun. Sanatçıların çoğu İslam’dan kopuk bir hayat yaşadıkları için huzurevine düşüyor, kendi çocukları bile onlara sahip çıkmıyor.”

http://www.youtube.com/watch?v=FDekbh-r6N0

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir