Uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapan şahıslar yakalandı

Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapan şahıslar yakalandı.

Uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapan şahıslar yakalandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapan şahıslar yakalandı.

Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklama şöyle:

Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığınca uyuşturucu madde imal ticaretine yönelik yürütülen bir soruşturma kapsamında Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar ile Bayburt İlinde,  İstanbul İli ile bağlantılı uyuşturucu madde ticareti yapıldığı, şüphelilerin kendilerini arayan şahısları alıcılar ile buluşturdukları ve bir iş yerinde uyuşturucu madde satışının yapıldığı tespit edilmiştir. 

Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen bir ekip ile İstanbul İli, Pendik İlçesinde şüpheli şahıslar takibe alınmış ve 04.12.2023 tarihinde adli makamlardan alınan arama kararı ile Bayburt ve İstanbul illerinde (5) şüpheliye ait (8) ev, (1) iş yeri ve (4) araçta gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucunda; (31) gram kubar esrar, (2) gram metamfetamin, (1) adet uyuşturucu tartımında kullanılan hassas terazi, (2) adet esrar öğütücüsü, (2) adet ruhsatsız tabanca, (6) adet cep telefonu, suçtan elde edildiği değerlendirilen (50.000) TL. para, (25.000) adet kaçak sigara ve çok sayıda uyuşturucu madde imal ticaretine yönelik olduğu değerlendirilen malzeme ele geçirilmiştir.

Yapılan operasyon sonucu yakalanan (5) şüpheli gözaltına alınmış olup, (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine konulmuş, (2) şüpheli ise adlı kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde imal ticaretine yönelik operasyonlar azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.