1. Haberler
  2. Bayburt Valiliği
  3. Vali Pehlivan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Vali Pehlivan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Vali Pehlivan’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Vatanımızın, milletimizin ve devletimizin bekası, özgürlük ve bağımsızlığımızın daim kılınması uğruna canlarını tereddütsüz feda eden Aziz Şehitlerimizi 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Şanlı tarihimizin en zorlu ve en gurur verici zaferlerinden biri olan Çanakkale, sıkıntı ve yokluk içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı topyekun direnişinin gerçek bir destanıdır. Bu destan; her satırı ve safhasıyla onuruna, namusuna, inancına, istiklal ve istikbaline halel getirmeye çalışanlara karşı bir şahlanış öyküsüdür. Çanakkale Zaferi, milletimizin göğsündeki iman, belleğindeki hür yaşama tutkusu, istiklâl ateşi ve dirilişten kurtuluşa uzanan bir var oluş mücadelesidir.

Bu mücadele, şehit ve gazi kanlarıyla sulanan vatan topraklarını canından aziz bilen Türk Milleti’nin, bütün mazlum milletler adına taşıdığı inanç, vicdan ve adalet sancağını düşman unsurlara karşı her çağda galip gelerek tarihin burçlarında şan ve şerefle dalgalandırışının eşsiz bir örneğidir.

Aziz Milletimizin ecdadından aldığı bu emanet tarihten silinmek istenen bir milletin yeniden doğuşuna, şahlanışına vesile olmuştur. Parlayan bir hilal uğruna batan güneş olmayı kendilerine en büyük paye gören, evlatlarından, eşlerinden, annelerinden, babalarından ve canlarından vazgeçerek bugün üzerinde huzur ve emniyetle yaşadığımız kadim topraklarımızı bizlere emanet eden şehitlerimizin, gazilerimizin gözü arkada değildir, zira onlardan emaneti devralan milletimizin kıymetli evlatları, bugün de vatan nöbetini aynı inanç ve kararlılıkla devam ettirmekte, vatanımız üzerinde oynanmak istenen oyunlara, milletimize yönelik hain planlara aynı kararlılıkla karşı çıkmaktadır.

Bugün büyük bir gururla yad ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında mücadele eden tüm kahramanlarımızı, canlarını milli ve manevi değerlerimiz uğruna feda ederek bu toprakları mukaddes bir vatan olarak bize emanet eden bütün şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, rahmetle anıyorum.”

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün