İYİ Partili Tatlıoğlu: Bebe sektörü Bursa’da önemli aktör

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEKSİAD’ı ziyaret eden İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, bebe çocuk sektörünün liderliğini yürüten Bursa’nın en önemli aktör olduğunu kaydetti.

BURSA (İGFA) – Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) yönetimi, İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç ile ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyelerini dernek merkezinde ağırladı.

BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette değişik konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bursa’da tekstilin bebe ve çocuk sektörü üzerinden markalaşması açısından BEKSİAD ve üyelerinin çok önemli katkı sunduğunu söyleyen Tatlıoğlu derneğin hem sektörün gelişmesi hem de şehir ekonomisi için çok önemli olduğunun altını çizdi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, şehirde birinci derecede önem taşıyan sektörün tekstil olduğunu dile getirirken, “Bursa’nın ekonomisinde yaklaşık yüzde 21’lik bir payı var. Otomobilin payı daha düşük, tekstilden sonra da otomobil ve metal geliyor. Yaklaşık olarak da sektör 300 – 350 bin civarı insanın istihdamı yeri. Bunun belli bir kısmı yine tekstilde, ciddi katma değer de yaratıyor. Hem tekstil hem de hazır giyime baktığımız da, Türkiye ihracatının öncü kuruluşları Bursa’da bulunuyor. Özelikle Bursa açısından bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörü ekonomide önemli bir aktör konumunda. Bursa ve ülkemiz ekonomisine çok önemli katkı sağlıyor” dedi.

 BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız da dernek çalışmaları ve sektör hakkında konuklara bilgiler verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.