1. Haberler
  2. Bayburt Dernekler
  3. Baksı Müzesinde Öğrenci Sanat Şenliği

Baksı Müzesinde Öğrenci Sanat Şenliği

Baksı Müzesinde Öğrenci Sanat Şenliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baksı Müzesi’nin Düzenlemiş olduğu 5. Öğrenci Sanat Şenliğine bu yıl yoğun katılım oldu. Bayburt, İspir ve Pazaryolu’ndan toplam 630 öğrenci şenliğe katıldı.

Baksı Müzesi 5. Öğrenci Sanat Şenliği’ne Bayburt’tan 430, İspir’den 161 ve Pazaryolu’ndan ise 44 öğrenci katıldı.

Başarılı Olan 20 Öğrenci Baksı Kültür sanat vakfı tarafından burs ile ödüllendirildi.

Konuşmasına Anneler gününü kutlayarak başlayan Baksı Müzesi vakıf başkanı ve kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan; 5. sini düzenlediğimiz çocuk şenliğimiz bizim Bölgedeki yetenekli insanların önünü açmak, onlara sahip çıkmak ve onlar için bir gelecek icat etmek doğrultusunda projenin tahmin ettiğimizden daha yüksek oranda ilgi gördüğünü belirtti.

5. öğrenci ve sanat şenliğini artık bir durak yapmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan konuşmasına şöyle devam etti;

Projemizin sınırlarını genişlettik. Erzurum’a, Pazaryolu ve İspir’e doğru genişleme çabamız, ufkumuzu daha da genişletti. Onun için bu projenin geleceği için bizim Türkiye ölçeğinde bir organizasyona adım atmamız söz konusu olacak. Projenin Türkiye geneline açılması için çalışmalar şimdiden başladı. Yetenek akademisi gibi bir çalışmayla Türkiye geneline yaymayı düşünüyoruz. Türkiye ölçeğine de yaydığımız bu proje için uluslararası destekler sağlayacağız.

FOTO GALERİ

Öğrenci sanat şenliği ile ilgili tüm detayları görüntülerden izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=W_GOgw-n9BE

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir