Yeni Nesil…

Kadir Polat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürekli tartışılır her platformda , efendim M.Kemal demiş ki “Gençler Yeni nesil sizin eseriniz olacak”.

Eyvallah, doğru söze diyecek bir şey bulamıyoruz da, aslını irdeleyelim dedik konunun. Bu övgüye mazhar olan gençlik acaba ne alemde?

Mesela yakın geçmiş de hatırı sayılır derecede kalabalık bir grup İstanbul taksim deki ağaçların kesilmesini bahane ederek bir ayı aşkın süre kaos ortamı oluşturdular. Haliyle umut oluştu kitlelerde gençler bilinçleniyor, doğaya sahip çıkıyor vs. vs.

Başbakanda bunların sözcüleriyle çözüm bulmak suretiyle toplantı yaptı. Doğa dostu bu gençlik ne istedi dersiniz ?

– 3. köprü yapımı durdurulsun
– İstanbul a yapılacak olan 3. havaalanı yapımı durdurulsun
– Tüp geçit yapımı durdurulsun.

Anladığım kadarıyla bu projeler ilerlememiz konusunda çok büyük engel, öyle ya hepsi okumuş yada okuyan bilgili gençler vardır bi bildikleri.

Bakanlık nüfus artışıyla ilgili çalışma yapıyor, bizi muhasır medeniyet seviyesine çekecek olan arkadaşlar gene durumdan vazife çıkarıp erkekli kızlı alıyorlar pankartı eline “Bedenime dokunma, Sevişirim hamile kalmam, Seks yaparım çocuk doğurmam gibi sosyal içerikli mesaj vermeye devam ediyorlar.

Sokaklardaki absürt hareketler ve toplu taşıma araçlarındaki seviyesiz tavırları demiyorum bile.

Bunları derken her yapılan doğru, insanlar hiç bir şeye tepki vermeden yaşasın, sistematik olarak seçimden seçime oy versin başka şeye karışmasın da demiyorum tabi ki . Bilinçli olan amacına emin adımlarla giden kişileri kast etmiyorum sözümüz eğitim adı altında maşalık yapanlara.

Sapla samanı da karıştırmamak lazım. Bu eğitim yuvasındaki gençlerin her durumdan vazife çıkarmalarına “Ne olacak canım duyarsız toplum mu yetişsin” diyen kişilere hep aynı cevabı vermişimdir. Başınız ağrıyorsa eğer göz doktoruna gidin nasıl olsa oda doktor değil mi, insanların bu zor durumuna duyarsız mı kalsın ?

Demek ki neymiş ?

Toplumlarda her kurumun ve birimin birer asli görevleri vardır. Üniversitelerin asli görevleri de toplumun ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye elemanlar yetiştirmektir. Gençlere düşense kendilerini hedefleri doğrultusunda bir yol çizmektir. Yok öyle olur olmaz her durumdan vazife çıkarmalar, Her olumsuz durumda gençleri ön plana atıp farklı hesaplar yapmalar. Eğitim çağındaki gençliğin her yaptığı doğruda değildir, tek doğru vardır oda insanlığın ortak çıkarı.

Sevdiğim bir sözdür, Sağır duymuyor diye iki kamet getirilmez.

Birde işin farklı boyutu var ki bu hani “Şuyuu vukuundan beter” derler ya ta kendisi.

Bu nasıl bir gençlik ki sonunu düşünmeden sırf içinde “Özgürlük” geçiyor diye sazan gibi hep ön saflarda eylemlerde. Ve nasıl bir gençlik ki belirli bir kitle tarafından kullanıldığını anlayamıyor. Beyni kirada olan bi nesilden medet umuyoruz.

Ne günlere kaldık EY DOSTLAR!

İleri gittiğimi hatta siyaset yaptığımı düşünen kişilere sesleniyorum, hangi meydanda insanlık için bir buluş icat edildi de karşı çıkıldı ?

Hangi sokakda uzaya uydu fırlatılırken polis gaz bombaları ile müdahale etti ?

Hangi öğrenci sınıfda egitim gördüğü için öldürüldü ?

Yok zaman değişti artık eğitim meydanlarda oluyor da haberim yoksa ÖZÜR DİLİYORUM söylediklerim için.

Velhasılı yeni neslimizin bu zamansız ve anlamsız özgürlük safsataları altında yaptıklarını gördükten sonra neden ülkemizin 90 yıldır GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER sınıfından kurtulamadığını daha iyi anlıyorum.

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir