Cennet Mekan Padişah Abdülhamit…

Kadir Polat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hep merak etmişimdir, acaba neler oldu da bu tarih zihinlerimize kazındı, araştırma yapanlarımız oldu mu ?

Bu gün 31 Mart, Her ne kadar gündemi yalnızca siyasilerin söylemlerine göre yorumlayan büyük çoğunluğa sahip millet olarak sıradan bir gün gibi algılasak da aslında öyle değil.

31 Mart 1909 da başlayan olaylar ve devamındaki şeytani planlar neticesinde, Cennet mekan Sultan Abdülhamit han Selanik e sürgüne gönderilmiş ve şer odakları emellerine ulaşmak adına en büyük engel dedikleri padişah’dan kurtulmanın sevincini yaşamaya başlamışlardı

Topcu kışlası olarak adlandırılan ve bu gün ki adı “gezi parkı” olan yerde toplanan kalabalık “şeriat istiyoruz” naralarıyla saraya doğru yürüdüklerinde ve aslında hilafetle birlikte şeriatla yönetildiklerinin farkında oldukları halde tek amaçlarının Abdülhamit gitsin başka bir şey istemiyoruz dedikleri tarihdir 31 Mart.

Tıp kı günümüzdeki ağaç sever üç beş kendini bilmezin 3. köprü,3.havaalanı, kanalistanbul u istemiyoruz , vede yönetim bıraksın dedikleri gibi, ne tuhaf değilmi ? aradan 100 yıldan fazla geçmiş, adı değişmesine rağmen mekan aynı, asır geçmesine rağmen fikir aynı ?

Yönetim bıraksın…

Ne acıdır ki koca sultan a görevden azledildiğini bildiren 3 kişiden biri yahudi biri hristiyan ve biri türk.

Ve Abdül hamit e sürgün kararını okuyan yahudi asıllı lider Emanuel Karasu.

Sinirlenir koca sultan, “İçinizde Hiç Türk Yok ” diyerek sessizce isyan eder.

Yıkılır, yıllarca verdiği mücadenin sonu bu olmamalıydı.

Temelleri atılmıştır artık israil devletinin, bıyık altından gülümseyerek anlatır Theodor Herzl; milyonlarca altın vererek Abdülhamit den alamadığımız toprakları 2 teneke paraya aldık diye..

Milli şair Mehmet Akif Ersoy bile muhalif di koca sultan a ve yıllar sonra bu pişmanlığını şu şekilde dile getiriyordu mısralarla

Giden semerciyi, derler, bulur muyuz şimdi?
Ya böyle kalfa değil, basbayağı muallimdi.
Nasıl da kadrini vaktiyle bilemedik, tuhaf iş;
Semer değilmiş o rahmetlininki devletmiş!

31 Mart’ı gösterir tarihler, aynı oyun aynı sahnede aynı yönetmenler eşliğinde gösterime sokulmak istenmektedir, farklı olsada izleyiciler.

O gün amacına ulaşanlar, sultan’ı tahtdan indirenler, 600 yıllık bir tarihi yok edenler ve imparatorluğu 5 yıl gibi kısa bir sürede bitirenlerin torunları devam etmekte dedelerinin görevini sürdürmeye.

Bizler hala 31 Mart’ı sıradan bir gün gibi algılayıp, üstüne üstük bir gün sonrasını da Nisan biiirrr ŞAKA günü olarak kutlamaktayız.

“İbret alınsaydı tekerrür edermiydi tarih” derler ya ! o mesele…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir