Sanal Aşk…

Kadir Polat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir aşkı yaşamamıştık bilgisayarda, oda oldu nihayet.

Yaşamı ve iletişimi kolaylaştırmak adına faydalandığımız sanal ortam kontrolsüz gençlerin aşk umudu oluverdi ne hikmetse.

Takma ad ve uydurma özellikler atfedilerek gerçekle bağdaşmayan ve hayal ürünü tavırlarla sohbet sitelerinde aşk arama derdine düşer oldu umudumuz gençliğin azımsanmayacak bir kesimi.

Erkeklerde bi nazik tavırlar, şairane yapmacık sözler, saygın üniversite mezunu edasındaki tutarlı konuşmalar, kes yapıştır yapılarak karşısındakini etkilemek adına paylaşılan güzel sözler şiirler vede kendini tanımla dendiğinde uzun boylu renkli gözlü filinta gibi delikanlı, yüzen, koşan, bildiğin milli sporcu gören derki siteye girerken ip numarası değil vesikalık resim vede milli takımlarda olduğuna dair belge ibrazı isteniyor.

Nasılsa yalancıyı dövmüyorlar…

Bayanlar desen; hepsi hanım hanımcık ev kızı, evden dışarı çıkmamış hiç erkek arkadaşları olmamış” ilk defa seninle konuşuyorum” yaftalı pembe yalanlar, en usta aşcılara taş çıkartacak kadar yemek bilgisine sahip , manken ölçülerinde belirli yaş aralığı geneli bekar kişiler.

Slm, Nbr, ölçeklerinde başlayan sohbet ilerleyen safhalarda atılan yalanlarında etkisiyle birbirini tanıdığını sanıyor gençler.

Araya “Canım” hitabı sıkıştırıldığında iki taraf da yelkenler fora oluyor ve ne hikmetse “güven” sorunu aşılmaya başlanıyor yavaş yavaş.

Aşkım lar, bi tanem ler in bini bi para bol keseden atıp tutmalar, ileriye dönük zaman ayarlı sözlenme, nişanlanma, evlenme merasimleri yapmalar, tektaşların fiyatı, gelinliğin rengini seçmeler, bilmem kimin nesine nispet olsun diye onların isteyipde gidemediği yerlere balayı için rezervasyon yaptırmalar falan falan…

Masumane olarak söylenen ve rengi beyaz olarak adlandırılan yalanlar önce pembeleşiyor, sonra simsiyah bir bulut gibi kabus oluyor umutlara.

Vay efendim sen böyle değildin faslına geçiliyor Güvensizliğin verdiği hashasiyetle dinlenildiğinde söylenen sözlerdeki tutarsızlıklar günyüzüne çıktığı zaman by by içerikli atarlı mesajlar aslında her şeyin habercisi ve aslında Fark ettim sen artık beni sevmiyorsun un imasıdır, çünkü yalanla yalanı örtmek artık imkansız hale gelmiş” Takke düşmüş kel görünmüş” iki tarafda yapmacık tavırları bırakıp kendileri olmuştur aslında.

Terziye ölçü verip üzerimize cuk oturacak bir kıyafet siparişi verir gibi istenilen özellikler girilerek eş aramayı sağlayan evlilik sitelerinide unutmamak lazım değerli dostlar

Bu neyin gidişidir, nereye varılmak istenmektedir, sanal ortama malzeme olacak kadar basitmidir aşk.

E bi yerde de normal tabi, 7/24 bihter behlül tarzı dizilerle büyüyen kuşaktan da leyla mecnun aşkı beklemekte ham hayal ürünü olsa gerek.

YAZIK !

YA SANAL DA, YADA KANAL DA YAŞANIR OLDU AŞKLAR

Selam olsun aşkıda sevgiyide yürekten yaşayan koca yürekli insanlara…

0
be_en
Beğen
0
alk_
Alkış
0
mutlu
Mutlu
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir